עיצוב חויית משתמש - UX

עיצוב חווית משתמש (UX - User Experience) הינו תחום הנוגע לאופן בו יוצרים אתר אינטרנט בדגש על חווית השימוש עבור הגולש הפשוט. למרות שיש נטייה לחשוב כי עיצוב חווית משתמש ועיצוב ממשק הם זהים אחד לשני, הרי שעיצוב חווית השימוש מתמקד באתר כמכלול ונועד לטפל בין היתר גם ביעדים ומטרת העל שלשמן הוא הוקם. אם ממשק משתמש טוב אמור להביא את הגולש מנקודה A לנקודה B, חווית שימוש טובה אמורה גם ליצור אצלו רושם חיובי מחווית הגלישה כולה ובמקרים רבים להמיר אותו ללקוח או לכל הפחות לגרום לו לחזור לאתר פעם נוספת.

מכל זאת, ניתן להבין כי למעצב חווית השימוש של האתר יש תפקידים רבים שעליו לבצע על מנת לממש את חווית השימוש הטובה ביותר, למשל :

הגדרת קהל היעד העיקרי של האתר תוך כדי הגדרת המאפיינים הספציפיים של כל טיפוס (פרסונה)

  • כתיבת מסמך אפיון מפורט לאתר הכולל מתווה של כל עמוד ועמוד והמרכיבים הנכללים בו (תמונות, טפסים, אפליקציות וכו')
  • יצירת סקיצה כללית עבור ממשק המשתמש
  • הנחיות לכתיבת תוכן לאתר
  • מחקר מילות מפתח בהתאם לדרישות הלקוח
  • עבודה מול מתכנתים ומעצבים גרפים על מנת להביא את האתר לרמה הטכנית הגבוהה ביותר

מבחני שמישות

תפקיד חשוב נוסף של עיצוב חווית משתמש הוא עריכת מבחני שמישות. מבחני שמישות הם מבחנים במהלכם בודקים את הסקיצה הראשונית של האתר על קבוצת מיקוד המורכבת מגולשים בעלי מאפיינים שונים. לדוגמה, קבוצה אחת יכולה להיות כאלו שגולשים באינטרנט כמה שעות בשבוע, ואילו קבוצה אחרת יכולה להיות מורכבת מגולשים כבדים יותר הגולשים מספר שעות כל יום. בצורה זו ניתן לבחון האם חווית השימוש היא אכן אפקטיבית עוד לפני שהאתר עצמו עולה לאוויר (אז יהיה קשה יותר לבצע תיקונים בזמן אמת). לאחר מכן מבצעים תיקונים על סמך כשלים נפוצים במבחני השמישות ומבצעים מבחנים נוספים עד שמגיעים לחווית השימוש הטובה ביותר האפשרית (מן הסתם קשה עד בלתי אפשרי ליצור חווית שימוש מושלמת).

מדוע לבחור דווקא ב - Internet FullPower?

לחברתנו ניסיון רב שנים בתכנון ועיצוב של אתרים מכל הסוגים והמינים, מורכבים יותר ופחות. בין היתר, אתרי תדמית, אינדקסים, פורטלים, חנויות וירטואליות, אתרים בינלאומיים ועוד. ניסיון זה הוא שמאפשר לנו ליצור חווית משתמש אופטימאלית עבור כל אתר ואתר ולעזור לך כלקוח להגיע למטרות אותן הצבת לעצמך.

לקבלת ייעוץ חינם, והצעת מחיר:
שם:
טלפון:
אימייל:

שמור במועדפים
גרסא להדפסההתרשמתם?   התקשרו: 03-6499997  או השאירו פרטים:

אנא המתן...
Top