עיצוב ממשק משתמש - UI

עיצוב ממשק משתמש (UI - User Interface) הינו אחד התחומים המורכבים ברשת האינטרנט כיום ודורש ידע לא רק בגרפיקה, אלא גם הבנה מעמיקה של האופן בו הגולשים מתנהגים ויוצרים אינטראקציות עם אתרי אינטרנט. בסופו של דבר, המטרה של כל אתר היא להביא את הגולש אל הדף הרלוונטי ביותר בעבורו בזמן הקצר ביותר, בין אם מדובר בעמוד המציג פרסומות תמורת הורדה חופשית של תוכנה, עמוד מכירה באמצעות עגלת קניות וירטואלית או מילוי טופס הצטרפות לרשימת תפוצה.

לוגיקה לפני הכול

עיצוב ממשק משתמש הנעשה בצורה נכונה מסתמך על 50% לוגיקה ו - 50% ניסוי וטעייה. הלוגיקה היא זו שקובעת היכן ימוקמו התפריטים השונים באתר (ברוב האתרים יש לפחות תפריט ראשי אחד ותפריט משני לכל קטגוריה), מה יהיה התוכן של כל אחד מן העמודים, עד כמה מורכבים יהיו הטפסים השונים באתר וכך הלאה. ממשק מורכב מדי עשוי לבלבל את הגולשים ולגרום להם לצאת מן האתר כלעומת שבאו. לעומת זאת, ממשק פשוט מדי ובעיקר כזה שמבוסס על תבנית קיימת, עלול למצב את האתר כסתם עוד אתר חסר ייחוד. לכן, מציאת המיקום המתאים ביותר לכל אלמנט בכל דף יכול לעשות את ההבדל בין אתר נחמד לבין אתר מבריק עם יחסי המרה גבוהים.

כמו כן, יש הבדל גדול בין עיצוב ממשק לאתר המיועד לתצוגה על מחשב אישי או טאבלט לבין אתר המיועד לתצוגה על סמארטפונים, וזאת בשל מגבלות הגודל והעובדה כי קשה יותר ללחוץ על קישורים רגילים באמצעות מסך מגע. מסיבה זו, מרבית האתרים הסלולאריים עושים שימוש בתפריטים נפתחים ובכפתורים גראפיים גדולים על מנת להקל על הגולשים.

כיום, החוויה היא הכל !

כאמור, עיצוב ממשק משתמש הוא תהליך הדרגתי ולכן רוב המעצבים מכניסים אל לוח הזמנים גם תקופת הרצה בה בודקים את הממשק הנוכחי על קבוצת מיקוד של גולשים בעלי הבנה טכנית ברמה משתנה. במהלך ההרצה הזו בודקים כמה זמן לוקח לגולשים להגיע ליעדם ומהם המכשולים שבהם הם נתקלים בדרך. לעיתים אף מורים לגולשים עצמם לחשוב בקול רם ומקליטים אותם באמצעות מיקרופון או שעוקבים אחרי תנועת העכבר שלהם באמצעות תוכנת מעקב. זאת על מנת לשפר את החוויית משתמש באתר ככל הניתן.

כחברה עם ניסיון מצטבר משנת 2005 בבניית אתרי אינטרנט עבור מגוון רחב של לקוחות ממגזרים שונים במשק, אנחנו מתגאים בכך שביכולתנו לבנות אתרי אינטרנט מקצועיים ואינטואיטיביים במיוחד, כמו גם לשדרג ולמתג מחדש אתרי אינטרנט קיימים תוך כדי יצירה של חוויית משתמש חיובית וחכמה אשר פשוט עושה את ההבדל.

להתרשמות וקבלת פרטים נוספים צרו עימנו קשר עוד היום, חייגו: 03-6499997

לקבלת ייעוץ חינם, והצעת מחיר:
שם:
טלפון:
אימייל:

שמור במועדפים
גרסא להדפסההתרשמתם?   התקשרו: 03-6499997  או השאירו פרטים:

אנא המתן...
Top