עיצוב אתרים UX UI

פולפאוור מאפיינים יחד אתכם את האתר שלכם

לשיחת ייעוץ והצעת מחיר

השאירו פרטים ואנחנו מיד מתקשרים:

המתינו...
  • שתף בפייסבוק
  • שתף בוואטסאפ
  • שתף בלינקאדין
  • דברו איתנו: 03-6499997
  • כתבו לנו
עיצוב אתרים UX UI

עיצוב ממשק משתמש - UI

עיצוב ממשק משתמש (UI - User Interface) הינו אחד התחומים המורכבים ברשת האינטרנט כיום ודורש ידע לא רק בגרפיקה, אלא גם הבנה מעמיקה של האופן בו הגולשים מתנהגים ויוצרים אינטראקציות עם אתרי אינטרנט. בסופו של דבר, המטרה של כל אתר היא להביא את הגולש אל הדף הרלוונטי ביותר בעבורו בזמן הקצר ביותר, בין אם מדובר בעמוד המציג פרסומות תמורת הורדה חופשית של תוכנה, עמוד מכירה באמצעות עגלת קניות וירטואלית או מילוי טופס הצטרפות לרשימת תפוצה.

לוגיקה לפני הכול

עיצוב ממשק משתמש הנעשה בצורה נכונה מסתמך על 50% לוגיקה ו - 50% ניסוי וטעייה. הלוגיקה היא זו שקובעת היכן ימוקמו התפריטים השונים באתר (ברוב האתרים יש לפחות תפריט ראשי אחד ותפריט משני לכל קטגוריה), מה יהיה התוכן של כל אחד מן העמודים, עד כמה מורכבים יהיו הטפסים השונים באתר וכך הלאה. ממשק מורכב מדי עשוי לבלבל את הגולשים ולגרום להם לצאת מן האתר כלעומת שבאו. לעומת זאת, ממשק פשוט מדי ובעיקר כזה שמבוסס על תבנית קיימת, עלול למצב את האתר כסתם עוד אתר חסר ייחוד. לכן, מציאת המיקום המתאים ביותר לכל אלמנט בכל דף יכול לעשות את ההבדל בין אתר נחמד לבין אתר מבריק עם יחסי המרה גבוהים.

כמו כן, יש הבדל גדול בין עיצוב ממשק לאתר המיועד לתצוגה על מחשב אישי או טאבלט לבין אתר המיועד לתצוגה על סמארטפונים, וזאת בשל מגבלות הגודל והעובדה כי קשה יותר ללחוץ על קישורים רגילים באמצעות מסך מגע. מסיבה זו, מרבית האתרים הסלולאריים עושים שימוש בתפריטים נפתחים ובכפתורים גראפיים גדולים על מנת להקל על הגולשים.

כיום, החוויה היא הכל !

כאמור, עיצוב ממשק משתמש הוא תהליך הדרגתי ולכן רוב המעצבים מכניסים אל לוח הזמנים גם תקופת הרצה בה בודקים את הממשק הנוכחי על קבוצת מיקוד של גולשים בעלי הבנה טכנית ברמה משתנה. במהלך ההרצה הזו בודקים כמה זמן לוקח לגולשים להגיע ליעדם ומהם המכשולים שבהם הם נתקלים בדרך. לעיתים אף מורים לגולשים עצמם לחשוב בקול רם ומקליטים אותם באמצעות מיקרופון או שעוקבים אחרי תנועת העכבר שלהם באמצעות תוכנת מעקב. זאת על מנת לשפר את החוויית משתמש באתר ככל הניתן.

כחברה עם ניסיון מצטבר משנת 2005 בבניית אתרי אינטרנט עבור מגוון רחב של לקוחות ממגזרים שונים במשק, אנחנו מתגאים בכך שביכולתנו לבנות אתרי אינטרנט מקצועיים ואינטואיטיביים במיוחד, כמו גם לשדרג ולמתג מחדש אתרי אינטרנט קיימים תוך כדי יצירה של חוויית משתמש חיובית וחכמה אשר פשוט עושה את ההבדל.

עיצוב חויית משתמש - UX

עיצוב חווית משתמש (UX - User Experience) הינו תחום הנוגע לאופן בו יוצרים אתר אינטרנט בדגש על חווית השימוש עבור הגולש הפשוט. למרות שיש נטייה לחשוב כי עיצוב חווית משתמש ועיצוב ממשק הם זהים אחד לשני, הרי שעיצוב חווית השימוש מתמקד באתר כמכלול ונועד לטפל בין היתר גם ביעדים ומטרת העל שלשמן הוא הוקם. אם ממשק משתמש טוב אמור להביא את הגולש מנקודה A לנקודה B, חווית שימוש טובה אמורה גם ליצור אצלו רושם חיובי מחווית הגלישה כולה ובמקרים רבים להמיר אותו ללקוח או לכל הפחות לגרום לו לחזור לאתר פעם נוספת.

מכל זאת, ניתן להבין כי למעצב חווית השימוש של האתר יש תפקידים רבים שעליו לבצע על מנת לממש את חווית השימוש הטובה ביותר, למשל :

הגדרת קהל היעד העיקרי של האתר תוך כדי הגדרת המאפיינים הספציפיים של כל טיפוס (פרסונה)

  • כתיבת מסמך אפיון מפורט לאתר הכולל מתווה של כל עמוד ועמוד והמרכיבים הנכללים בו (תמונות, טפסים, אפליקציות וכו')
  • יצירת סקיצה כללית עבור ממשק המשתמש
  • הנחיות לכתיבת תוכן לאתר
  • מחקר מילות מפתח בהתאם לדרישות הלקוח
  • עבודה מול מתכנתים ומעצבים גרפים על מנת להביא את האתר לרמה הטכנית הגבוהה ביותר

מבחני שמישות

תפקיד חשוב נוסף של עיצוב חווית משתמש הוא עריכת מבחני שמישות. מבחני שמישות הם מבחנים במהלכם בודקים את הסקיצה הראשונית של האתר על קבוצת מיקוד המורכבת מגולשים בעלי מאפיינים שונים. לדוגמה, קבוצה אחת יכולה להיות כאלו שגולשים באינטרנט כמה שעות בשבוע, ואילו קבוצה אחרת יכולה להיות מורכבת מגולשים כבדים יותר הגולשים מספר שעות כל יום. בצורה זו ניתן לבחון האם חווית השימוש היא אכן אפקטיבית עוד לפני שהאתר עצמו עולה לאוויר (אז יהיה קשה יותר לבצע תיקונים בזמן אמת). לאחר מכן מבצעים תיקונים על סמך כשלים נפוצים במבחני השמישות ומבצעים מבחנים נוספים עד שמגיעים לחווית השימוש הטובה ביותר האפשרית (מן הסתם קשה עד בלתי אפשרי ליצור חווית שימוש מושלמת).

מדוע לבחור דווקא ב - FullPower?

לחברתנו ניסיון רב שנים בתכנון ועיצוב של אתרים מכל הסוגים והמינים, מורכבים יותר ופחות. בין היתר, אתרי תדמית, אינדקסים, פורטלים, חנויות וירטואליות, אתרים בינלאומיים ועוד. ניסיון זה הוא שמאפשר לנו ליצור חווית משתמש אופטימאלית עבור כל אתר ואתר ולעזור לך כלקוח להגיע למטרות אותן הצבת לעצמך.

 

לקבלת ייעוץ והצעת מחיר, השאירו פרטים:

המתינו...
שתף עיצוב אתרים UX UI:
תודה על הדירוג, דירגת:
מדרגים: 7  ממוצע: 4.8
כל הזכויות שמורות - פולפאוור בע"מ, חברה לבניית אתרים, קידום אתרים, מיתוג עסקי ושיווק דיגיטלי